Skórzane kufry na motor

Skórzane kufry na motor

Jazdy po mieście czy na nieduże odległości nie były wcale problemowe. Nie potrzeba wtedy było wiele więcej niż motor i kask na głowę. Schody zaczynały się na dłuższych trasach, na które czasem jeździliśmy wspólnie z ekipą. Okazywało się wtedy, iż czasem przydaje się mieć pod ręką ubrania na zmianę, czy podstawowe środki higieny. Gorszą sprawą był fakt, iż często nie było ich jak ze sobą wozić, gdyż noszenie plecaka podczas jazdy na motorze jest zwyczajnie niewygodne.

Kufer motocyklowy o dużej pojemności

kufry motocykloweZ braku innej możliwości, z kolegami zdecydowaliśmy się wyposażyć motory w kufry. Takie dodatki były używane przez wielu kolegów z zaprzyjaźnionych ekip i nie dość iż wyglądały one całkiem dobrze na motorze i niejako dodawały mu uroku, podkreślając mocny, zwarty wygląd maszyny, to jeszcze przydawały się całkiem często. Na jednym z wyjazdów, podpatrzyliśmy u kolegów owe kufry motocyklowe. Wyglądały one jak masywne, duże skórzane walizki, zapinane solidnym pasem. W środku miały kilka przegródek, w tym i jedną dużą, w których można było wozić najróżniejsze drobiazgi i większe rzeczy. Koledzy na wyjazdy zwykle zabierali tylko narzędzia i ewentualnie napoje, aczkolwiek wspominali również że taki kufer świetnie sprawdzał się jako bagażnik na dalekie wyjazdy, spokojnie mogąc pomieścić zawartość dużej torby turystycznej. Dzięki temu mogli śmiało wybierać się motocyklami nawet na kilkudniowe rajdy, mając wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy przy sobie. Tak zachęceni, poszukaliśmy kufrów dla siebie, a znalezienie idealnego wcale nie było łatwe. Kufry były zarówno uniwersalne, jak i dopasowane do konkretnego motocykla. Miały najróżniejsze pojemności, w zależności od potrzeb kierowcy. Były one również dostępne w różnych stylistykach, od zwykłych skórzanych kufrów, po stylizowane, ozdabiane twory, skierowane głównie do harleyowców i kierowców motocykli touringowych.

Dostępne były także kufry z tworzywa sztucznego, aczkolwiek one nadawały się najbardziej do nowoczesnych motocykli, nie wyglądając dobrze na klasycznych, ciężkich maszynach. Nowe kufry okazały się bardzo wytrzymałe i odporne, bez trudu znosząc każde warunki na drodze. Pojemności dobraliśmy sobie indywidualnie, aczkolwiek mając na uwadze ewentualne dalekie trasy, więc kufry nie należały raczej do małych modeli.