Skuteczne zabiegi trichinoskopii

Skuteczne zabiegi trichinoskopii

Kto z nas nie chciałby mieć pięknych i gęstych, długivh włosów? Jest to przecież zaleta, która odbiera lat, dodaje kobiecości i wdzięku a nawet nadaje charakter rysom twarzy. Czasami nie wystarczy zmiana fryzury, aby odbudowąć mocno zniszczone włosy.

Jakie zalety dają zabiegi związane z trichoskopią?

trichoskopiaZabiegów na odbudowę i porost włosów jest bardzo wiele. Trichoskopia jest to nowoczesna metoda polegająca na szczegółowym badaniu skóry głowy i samych włosów. Posługuje się techniką dermoskopii lub wideodermoskopii. trychog, czyli osoba zajmująca się takimi badaniami i ich wynikami ocenia strukturę włosów na poziomie naskórka, granicy skórno- naskórkowej oraz na poziomie górnych warstw skóry i włosa. Ocenia też budowę włosa od nasady po łodygę o strukturę. Nie pobiera się przy badaniu włosów ale można to zrobić bezpośrednio na skórze głowy już przy pierwszej wizycie. Można dzięki tej metodzie odróżnić różne rodzaje łysienia i już we wczesnych etapach im przeciwdziałać i zacząć szybkie zapobieganie. Odróżnić można łysienie androgenowe u kobiet z przewlekłym telogenowym oraz plackowate z bliznowaciejącym. Można też zdiagnozować wiele chorób i dolegliwości samej skóry głowy, takiej jak zapalenie łojotokowe. Lekarz czy przeszkolona osoba za pomocą badania na wideoskopie przykłada aparat do skóry głowy i na komputerze analizuje wszystkie dostępne parametry. Nie trzeba się też dużo wcześniej przygotowywać do tego badania. Trwa ono całkiem mało czasu a pozwala dokładnie określić parametry. 

Każdy chce mieć zdrowe włosy i skórę głowy. Jest to oczywiście bardzo dla nas komfortowe. Szczególnie, jeśli na takie badanie nie trzeba przeznaczać bardzo dużo pieniędzy, ponieważ staje się ono coraz bardziej powszechne i popularne w naszym kraju.

Close Menu