Sposób na ptaki

Sposób na ptaki

Wybierając mieszkanie, nie zastawiamy się nawet nad tym czy gołębie będą nam zanieczyszczać balkony swoimi odchodami, niestety w większości przypadkach na osiedlach jest tak, ze ciężko się pozbyć ptaków. Dlaczego tak jest? A no ptaki są inteligentne, dokarmiamy je w okresie jesienno-zimowym, one się do tego przyzwyczajają, zaczynają zasypiać na parapetach i niestety zostawiać po sobie białe odchody, które ciężko domyć.

Konkretna ochrona przed ptakami

trwałe kolce przeciw ptakomW takim momencie warto pomyśleć o kolcach na ptaki. Składają się z plastikowego spodu, na którym są nasadzone dość długie druty, które mają odstraszać. Są one stworzone w taki sposób, aby nie robiły krzywdy zwierzętom. Kolce mogą być pomocne nie tylko w budownictwie mieszkalnym, ale również na dworcach, czy w miejscach przemysłowych albo także w miejscach, które są wizytówką miasta. W takich przypadkach  trwałe kolce przeciw ptakom są niestety koniecznością i trzeba w nie zainwestować, ze względów estetycznych, a nawet i bezpieczeństwa dla zwierząt. Na dworcu Warszawa wschodnia, jest mnóstwo tego typu kolców, aby właśnie zabezpieczyć miejsce przed okropnymi odchodami. Co ciekawe druty mają tez swoich przeciwników, jednakże ci ludzie nie są w stanie określić zła, jakie sprawiają kolce ptakom. Jeżeli nie mamy możliwości zamontowania kolców przykładowo na dachu, to oczywiście, są firmy, które po zamówieniu towaru przyjadą do określonego miejsca i odpłatnie zamontują kolce. Bywa tak, że w teatrach, albo w miejscach istotnych dla naszej kultury, przyjeżdża właśnie ekipa, a by zamontować określone produkty. Kolce możemy wybrać różne, wąskie są idealne przykładowo na rynny, brzegi balkonów za balustradą, tablice i banery reklamowe. Istnieją również nieco szersze na większa powierzchnie na balkony, parapety, klimatyzatory. Mocowanie jest niezwykle proste, w niektórych wystarczy nałożyć klej i przykleić niektóre trzeba mocniej przymocować i przewiercić. Zależy co potrzebujemy. 

Ochrona przed ptakami jest bardzo skomplikowana, powstało mnóstwo patentów na ptaki, które mają skutecznie je odstraszyć.Od siatek na balkon, przez urządzenia ultradźwiękowe, sztuczne ptaki, czy nawet środki chemiczne.  Ptaki są bardzo inteligentne, zwłaszcza gołębie, a kolce żeby je odstraszyć są bardzo skuteczne w swoim działaniu.