Stary budynek zamieniłem na nowy

Stary budynek zamieniłem na nowy

Zamiana starego budynku na nowy jest bardzo prosta. Przekonałem się o tym na własnej skórze, kiedy postanowiłem zamienić stary budynek gospodarczy na nowoczesny garaż na swojej posesji. I chociaż plan ten wydawał się nierealny, to jego realizacja poszła gładko i bez żadnych problemów. Prace wyburzeniowe zleciłem firmie zajmującej się rozbiórkami.

Do prac wyburzeniowych zatrudniłem fachowców

prace wyburzenioweO ile wiedziałem jak postawić nowy budynek o tyle nie za bardzo wiedziałem, jak zabrać się za rozebranie starego. Na budowę garażu miałem taki plan, żeby wykonać go z płyt betonowych. Takich, jakie stosuje się do budowy ogrodzeń. To dobre rozwiązanie, które zresztą podejrzałem u swoich sąsiadów. Najpierw musiałem się jednak pozbyć starego budynku gospodarczego. Zleciłem to firmie, która bardzo sprawnie się z tym uporała. Mogę powiedzieć, że prace wyburzeniowe trwały raptem dwa dni. I to włącznie z posprzątaniem całego gruzowiska. Fakt, że ten budynek nie był jakoś specjalnie duży. W pierwszy dzień przyjechała maszyna z taką specjalną kulą na łańcuchach, która kilkoma ruchami zrównała mój budynek z ziemią. Następnie kilku ludzi zabrało się za prace ręczne. Rozebrali pozostałości, a cały gruz załadowali na podstawiany co chwilę samochód. Teraz mam piękny garaż, chociaż jeszcze do niedawna w tym miejscu stał mało używany budynek. Jeśli ktoś chce zbudować coś nowego w miejsce starego to polecam zlecenie wyburzania budynku odpowiedniej firmie budowlanej.

Jeśli ktoś myśli, że wyburzanie starego budynku jest łatwiejsze, aniżeli wybudowanie nowego, to wcale tak nie jest. Rozbiórka budynku wcale nie jest taka prosta. Potrzeba do tego specjalnego sprzętu, który kilkoma uderzeniami wszystko wyburzy. Potrzebne są też ręce do pracy, jeśli chcemy w miarę szybko pozbyć się tego problemu.