System internetowego monitorowania wizyjnego

System internetowego monitorowania wizyjnego

Monitoring na dużym obiekcie handlowym był bezwzględnie wymagany, choć od jakiegoś czasu zastanawialiśmy się nad polepszeniem jego działania. Stacjonarne systemy monitoringu, bowiem, coraz częściej były wymieniane na zaprzyjaźnionych obiektach na wersje internetowe, obsługiwane przez lokalne stacje monitorowania. Wedle użytkowników, internetowy system monitorowania wizyjnego okazywał się często o wiele wygodniejszy, więc postanowiliśmy go przetestować na naszym obiekcie.

Nowoczesny system monitorowania internetowego

monitoring koszalinInternetowe warianty systemów monitorowania przede wszystkim różniły się od stacjonarnych odpowiedników tym, iż nie wymagały obecności żadnych urządzeń sterujących na obiekcie. Wszelkie nagrania i sprzęt do obsługi systemu znajdował się bowiem w stacji monitorowania, która dany obiekt obsługiwała. Do prawidłowej pracy systemu wymagany było jednak bardzo dobre łącze internetowe, przez które obsługiwany był cały monitoring Koszalin. Systemy te bowiem miały tak samo dobrą jakość jak ich stacjonarne odpowiedniki, a urządzenia były często przyśpieszone, dzięki czemu spowolnienia wymiany danych były mniej odczuwalne, a responsywność na sterowanie przez operatora pozostawała ciągle bardzo wysoka. W pozostałych aspektach systemy internetowe nie różniły się od odmian stacjonarnych, choć polecane do nich były często kamery obrotowe przystosowane do sterowania zdalnego. Urządzenia te nie tylko zapewniały operatorowi ogromne możliwości, posiadając bardzo wysoką rozdzielczość obrazu i umożliwiając dokładną obserwację chronionego terenu lub osoby w czasie rzeczywistym, ale również nie były podatne na usterki, spowodowane zakłóceniami połączenia, i mogły być zaprogramowane tak, by w razie utraty sygnału samoczynnie uruchamiać automatyczny tryb pracy, poruszając obiektyw według wcześniej zaprogramowanej trasy.

Internetowy system monitorowania był również bardzo wygodny przez wyeliminowanie konieczności zakupu większości podzespołów, gdyż zarówno rejestratory jak i nośniki danych były zapewniane przez stację monitorowania, a czas przechowywania danych w tak obsługiwanych systemach monitorowania zazwyczaj był liczony w latach. Właściciel obiektu nie musiał więc inwestować w rozszerzenia pamięci czy dodatki, by system mógł funkcjonować sprawnie.