Szalunek we współczesnym budownictwie

Szalunek we współczesnym budownictwie

Współczesne budownictwo wiąże się przede wszystkim ze zbrojonymi konstrukcjami betonowymi, które zapewniają budynkom wytrzymałość oraz umożliwiają wznoszenie stabilnych budynków wielopoziomowych. Dzięki szalunkom bryła budowli otrzymuje odpowiedni kształt, zniwelowany zostaje także wyciek samego betonu. Materiałami najczęściej stosowanymi podczas tworzenia szalunków są deski lub płyty wiórowe, które świetnie sprawdzają się w tym celu.

Tani wynajem szalunków

niedrogi wynajem szalunkówWszelkiego rodzaju konstrukcje wykonywanie ze zbrojenia a następnie zalewane betonem wymagają odpowiedniego zabezpieczenia w postaci szalunku. To chwilowy element wzmacniający zalewaną formę oraz zapobiegający wyciekaniu betonu. Pozwala na nadanie bryle odpowiedniego kształtu. Szalunek stosowany jest tak samo w przypadku konstrukcji poziomych jak i pionowych. Najczęściej materiałami stosowanymi do ich tworzenia są płyty wiórowe lub deski, które świetnie sprawdzają się w tym celu. Z uwagi, iż niezbędne jest posiadanie odpowiedniej liczby elementów składających się na szalunek, co pozwoli na zabezpieczenie całej powierzchni betonowanej, niedrogi wynajem szalunków to usługa ciesząca się sporym zainteresowaniem. Przede wszystkim, bez względu na finalne przeznaczenie budynku, podczas budowy każdego obiektu architektonicznego niezbędne jest zrobienie szalunku, który umożliwi między innymi wylanie fundamentów, czy poszczególnych poziomów budynku. Z tej racji, tak samo jak w przypadku budynków komercyjnych, tak również podczas budowy domów jednorodzinnych, niezbędne jest wykonanie szalowania. Możliwość wynajmu elementów niezbędnych do jego stworzenia w dużym stopniu ułatwia pracę, usprawnia cały proces oraz pomaga w dostosowaniu elementów oraz ich wymiarów pod kątem betonowanej powierzchni.

Szalunki to nieodzowny element placów budowy. Wszelkiego rodzaju konstrukcje zbrojone, zanim zostaną zalane betonem, potrzebują odpowiedniego wzmocnienia, formy, która nada bryle kształt oraz zniweluje ryzyko wyciekania betonu. W tym celu tworzy się szalunek, jako chwilowy element konstrukcyjny, umożliwiający prowadzenie prac z płynnym betonem. Stosowany jest tak samo w przypadku elementów poziomych jak i pionowych. Możliwość wynajmu elementów niezbędnych do stworzenia szalunku, znacznie ułatwia pracę.