Szpachla do betonowych powierzchni

Szpachla do betonowych powierzchni

Beton jest dość trwałym materiałem budowlanym, ale dość często się zdarza, że pod wpływem dużego obciążenia lub niekorzystnych warunków atmosferycznych, taki beton pęka. Możemy to zauważyć między innymi na starszych budynkach lub chodnikach betonowych. Takie pęknięcia mogą być groźne dla wytrzymałości całej konstrukcji betonowej i nie wyglądają zbyt estetycznie. Dlatego powinniśmy je jak najszybciej usunąć. Ważne jest to, aby do usunięcia takich pęknięć użyć specjalnie przeznaczonych materiałów budowlanych.

Szpachlówka do wyrównywania i naprawiania betonu

szpachlówki do betonuIstnieje kilka sposobów na przywrócenie betonu do jego stanu właściwego. Najłatwiejszym, a zarazem najlepszym sposobem jest użycie szpachlówki do betonu. Takiej szpachli możemy używać między innymi w dwóch przypadkach, a mianowicie to naprawiania pęknięć betonowych ścian i chodników oraz do wyrównywania powierzchni betonowych. W przypadku, gdy naszym zadaniem jest tylko wyrównanie powierzchni betonowej, to wystarczy, że nałożymy cienką warstwę szpachlówki, poczekamy aż wszystko wyschnie i sprawa załatwiona. Trochę trudniej jest w przypadku, gdy do załatania jest szczelina w ścianie, im większa szczelina, tym trudniejsze zadanie. Po pierwsze powinniśmy załatać szczelinę szpachlówką, tak aby nie został po niej ślad. Następnie przykładamy specjalną siatkę z tworzywa sztucznego, która ma za zadanie zapobiec dalszemu pękaniu ściany. Siatkę pokrywamy cienką warstwą szpachlówki, tak aby nie było jej widać. Pozostawiamy wszystko do wyschnięcia. Jeśli szpachlówka jest już całkowicie sucha, to możemy przystąpić do wyrównania miejsca szpachlowania przy pomocy papieru ściernego o drobnej strukturze. Tylko w ten sposób możemy być pewni, że szczelina została naprawiona w taki sposób jak powinna.

Togo rodzaju szpachlę do betonu możemy kupić w każdym sklepie z branży remontowo budowlanej. Za kilkukilogramowe opakowanie takiej szpachli zapłacimy od dwudziestu do siedemdziesięciu złotych. Jedno opakowanie wystarczy nam na wygładzenie kilkunastu metrów kwadratowych. Taką szpachlę mieszamy z wodą, aż osiągniemy półpłynną, lepką mieszankę, która będzie dobrze trzymać się betonu. Proporcja w jakiej należy mieszać szpachlę z wodą zawarte są na jej opakowaniu. Szpachlę możemy nakładać metalową szpachelką.