Termokurczliwe folie z LDPE

Termokurczliwe folie z LDPE

 

Zarówno LDPE, jak i LLDPE są stosowane na tym rynku folii termokurczliwych, a LLDPE często dodaje się w celu zapewnienia dodatkowej wytrzymałości mechanicznej lub zwiększenia stabilności cieplnej. Jest to ugruntowana i opłacalna metoda zestawiania puszek, butelek, kartonów i towarów na paletach, a także zapewnia korzyści transportowe przy niskiej wadze. 

Czym są folie termokurczliwe?

folia ldpe termokurczliwaGrubość folii jaką można otrzymać z LDPE zawiera się z w zakresie od 0,030 do 0,080 mm. Istnieją różne szerokości takich folii, aby dopasować się do indywidualnych potrzeb klientów. Zwykle są wielowarstwowe, aby zapewnić odpowiednią wytrzymałość. Mogą być drukowane i laminowane oraz mieć dowolny kolor. Folia termokurczliwa z warstwą LDPE jest zwykle używana do grupowego pakowania towarów. Przy temperaturze około 180 ° C folia kurczy się i pokrywa powierzchnię produktu, chroniąc go przed kurzem. Folia LDPE termokurczliwa jest szeroko stosowana ze względu na odpowiednie właściwości tego materiału, czyli polietylenu o niskiej gęstości. LDPE to pierwsza klasa polietylenu wyprodukowana w 1933 roku przez brytyjską firmę. LDPE jest skrótem używanym dla polietylenu o niskiej gęstości. Polietylen można wytworzyć metodą niskiego ciśnienia lub wysokiego ciśnienia. Metoda niskiego ciśnienia wytwarza HDPE, czyli tak zwany polietylen o dużej gęstości, natomiast metoda wysokociśnieniowa wytwarza LDPE. Podczas procesu wysokociśnieniowego etylen jest podgrzewany pod bardzo wysokim ciśnieniem w obecności tlenu w celu przekształcenia go w substancję stałą. Tlen działa jako inicjator w tej reakcji. Struktura LDPE składa się z połączonych łańcuchów polimerowych, które są rozmieszczone w nieregularny sposób, a zatem nie jest bardzo silny, ale wystarczający do wielu zastosowań, takich jak folie, ale nie tylko.

Ten optymalnie wytrzymały i elastyczny plastik jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla wielu zastosowań. Istnieje rosnące zapotrzebowanie na drukowane folie termokurczliwe, które stanowią potężne i opłacalne narzędzie promocyjne do tworzenia lub wzmacniania wizerunku marki na konkurencyjnym rynku. Ze względu na unikalne właściwości, polietylen o niskiej gęstości jest powszechny w wielu dziedzinach i jest jednym z najczęściej stosowanych tworzyw sztucznych.