Transport z Anglii do Polski

Transport z Anglii do Polski

Do Warszawy z Londynu można dojechać samochodem w około 17 godzin ciągłej jazdy. Jest to oczywiście ekspedycja bardzo karkołomna i niezgodna z zasadami bezpieczeństwa prowadzenia pojazdów kołowych. Jest to jednocześnie wyznacznik tego, w jakim czasie dany transport może być zrealizowany biorąc pod uwagę ograniczenia prawne, logistyczne i zdrowy rozsądek.

Anglia i Polska w obliczu brexitu

paczki anglia polskaFirmy kurierskie, oferujące transport na linii Wielka Brytania – Polska standardowo oferują transport paczki w okresie 24 godzin od momentu nadania przesyłki. W teorii zatem możemy liczyć na to, że przesyłka nadana w poniedziałek w Londynie do godziny 12 może znaleźć się w Warszawie we wtorek, a dokładna data jest już wyznaczana poprzez jakość serwisu i dostępność usług związanych z czułością czasową w miejscu docelowym. Dodatkowo, przesyłki na tej trasie nie podlegają jeszcze obowiązkowi odprawy celnej, w związku z czym można je łatwiej przygotować pod transport w dniu pojawienia się towaru fizycznie w Polsce. Oczywiście, dla krajów takich jak Ukraina czy Turcja, które geograficznie są zbliżone do Polski mocniej niż Wielka Brytania, czas transportu również nie powinien być dłuższy niż 24 godziny, pomimo obowiązku przejścia odprawy celnej. W przypadku konieczności zastosowania skomplikowanych procedur celnych czas ten może się nieznacznie wydłużyć, o czas niezbędny do uzupełnienia dokumentacji celnej. W przypadku Wielkiej Brytanii póki co, proces celny jeszcze nie obowiązuje. Jednak ostatnie, zdecydowane zwycięstwo Partii Konserwatywnej w Wielkiej Brytanii zdecydowanie przybliża kraj do wyjścia z Unii Europejskiej, oddalając wizję ponownego referendum oraz wizję negocjowania bardzo ścisłych związków gospodarczych pomiędzy Wielką Brytanią a Kontynentem. Powinniśmy się zdecydować jak najszybciej na wysłanie naszej paczki Anglia Polska to trasa, którą nasza paczka pokona szybko i sprawnie, bez konieczności przechodzenia skomplikowanych procedur celnych.

Wraz z pojawieniem się kontroli granicznych i zastosowaniem procedur celnych w przypadku transportu towarów pomiędzy Wielką Brytanią a Unią Europejską, będziemy musieli dołożyć więcej starań, aby nasz towar bezproblemowo przeszedł wszystkie procedury. Z tego typu niuansami nie mieliśmy do czynienia jeszcze do niedawna, ale przykład turecki, amerykański lub chiński, pokazują że można prowadzić sprawny handel na wielką skalę i przyjmując ograniczenia celne.