Uniwersalność pięknych kolczyków z perłami

Uniwersalność pięknych kolczyków z perłami

Piękna biżuteria nas zdobi. Zazwyczaj mamy w swoich domowych kolekcjach biżuterie na każda okazję. Mamy po kilka sztuk bransoletek, wisiorków, naszyjników, pierścionków czy kolczyków. To właśnie te ostatnie są jednym z najchętniej noszonych na co dzień elementów biżuterii. Warto mieć ich kilka rodzajów, aby móc dobierać je do charakteru okazji oraz naszej stylizacji. 

Podkreślenie urody pięknymi kolczykami z perłami

piękne kolczyki z perłamiKolczyki nosimy zazwyczaj codziennie. Na co dzień, do pracy czy formalne spotkania nosimy raczej te mniejsze, delikatne i subtelne. Zazwyczaj są to kolczyki typu wkrętki lub małe wiszące. Na większe okazje takie jak imprezy, sylwestry, bale czy wesele często chcemy zaszaleć i wybieramy te większe i bardziej zwracające na siebie uwagę modele. Na co dzień jednak wolimy klasykę. Do takiej klasyki należą małe wkręcane kolczyki zdobione perłami. Są one bardzo klasyczne, subtelne, delikatnie podkreślające urodę, pasujące do każdej stylizacji, zbytnio nie wyróżniające się. Warto mieć chociaż jeden taki komplet w swojej kolekcji biżuterii. Mogą być one wykonane z różnego rodzaju materiałów. Do najpopularniejszych zaliczyć możemy złoto, srebro, platynę, różowe lub białe złoto, czy tytan. Mogą być one również wykonane np. z niklu. Cenat takich kolczyków będzie głównie zależała od tego z jakiego materiału są one wykonane oraz jaką perłą są zdobione – naturalną, syntetyczną czy kamykiem imitującym perłę. Przed zakupem warto zastanowić się czego oczekujemy od kolczyków. Jeśli chcemy,aby służyły nam wiele lat w dobrej kondycji wybierzmy naturalne materiały takie jak złoto czy srebro. Jeśli chcemy, aby takie kolczyki służyły nam tylko przez krótki czas i nie chcemy na nie wydawać dużych pieniędzy wybierzmy kolczyki ze sztucznych materiałów. Powinniśmy jednak zwrócić uwagę na jakość ich wykonania. Nawet tanie, sztuczne kolczyki z perłami mogą wyglądać pięknie jeśli będą wykonane z należytą starannością. Piękne kolczyki z perłami będą również świetnym pomysłem na prezent na dzień Babci, dzień Mamy, urodziny przyjaciółki lub imieniny siostry. Warto wówczas wybrać model klasyczny, który będzie pasował do wszystkiego i do każdej urody. 

Wybór kolczyków jest bardzo duży. Popularne są małe, wkręcane kolczyki z perłami. Możemy kupić je wykonane z naturalnych materiałów – wówczas zapłacimy nieco więcej niż te wykonane ze sztucznych. Warto jednak zwracać uwagę na staranność i precyzję ich wykonania. Tylko takie posłużą nam przez długi czas.