W jakiej kuchni sprawdzi się granitowy zlewozmywak?

W jakiej kuchni sprawdzi się granitowy zlewozmywak?

 

W każdej kuchni montowany jest zlew. Od naszych preferencji oraz możliwości przestrzennych zależy, jak będzie wyglądać oraz z jakiego materiału będzie wykonany. Wybór nie może być jednak przypadkowy, bo zlewozmywak ma służyć nam przez lata.

Granitowy zlewozmywak na małej przestrzeni

zlewozmywak granitowy z bateriąWspółczesne zlewy produkowane są w wielu różnych rozmiarach i kształtach (okrągłe, prostokątne, naroże). Do kupienia są modele jednokomorowe, jak półtorakomorowe i dwuipółkomorowe, które sprawdzą się podczas odmrażania mięsa czy po to, by odłożyć obrane warzywa. Dostępne są w wersji z ociekaczem lub bez. Wiele zależy jednak od tego, ile mamy miejsca na blacie. To jedno z ważniejszych kryteriów, jakimi kierujemy się podczas zakupu kuchennego sprzętu. Drugi, równie ważny, to jego jakość. Zlew powinien być solidny, trwały i odporny na uszkodzenia, bo jego wymiana zawsze jest problematyczna i droga (zwłaszcza jeśli kuchnia była robiona na zamówienie). Ze względu na swoją solidność, ale też ładny wygląd i funkcjonalność wybór często pada na zlewozmywak granitowy z baterią. Takie połączenie można kupić w konkurencyjnych cenach, ale montaż kranu nie jest obligatoryjny (ten można nabyć osobno z uwzględnieniem własnych preferencji). Granitowy zlewozmywak ma często minimalistyczny design, a przy tym wykonany jest z bardzo dobrego tworzywa, które odporne jest na zarysowania i pęknięcia. Ma gładką powierzchnię, przez co łatwo utrzymać go w czystości. By służył jak najdłużej i stale zachowywał swój pierwotny wygląd, wystarczy przed pierwszym użyciem zaimpregnować go jadalnym olejem, np. słonecznikowym. Czynność tę trzeba powtarzać raz na dwa tygodnie. Na co dzień natomiast wystarczy myć go po każdym użyciu za pomocą delikatnej szmatki i wycierać do sucha, by zapobiec powstawaniu nieestetycznych zacieków. Jeśli te mimo wszystko staną się zauważalne, można je usunąć spirytusem salicylowym lub octem.

Jeśli planujemy remont kuchni i chcemy zaprojektować ją w minimalistycznym stylu,  zlewozmywak granitowy sprawdzi się idealnie. Wyposażony w jedną komorę, bez ociekacza, będzie dobrze się prezentował w kuchni o małym metrażu. W zależności od konstrukcji można go nałożyć na blat lub go w niego wpuścić. Wszystko zależy od tego, jaki sposób montażu będzie nam najbardziej odpowiadał i który uznamy za najbardziej dla nas użyteczny.