Z czego powinien być wykonany parasol ogrodowy

Z czego powinien być wykonany parasol ogrodowy

Wybierając parasol ogrodowy, należy wziąć pod uwagę wentylację parasolową w zależności od klimatu, w którym mieszkasz. Pojedyncze parasole są standardem dla większości parasoli, które spotkasz. Pozwalają na średnie rozpraszanie ciepła i utrzymują się przy średnich wiatrach.Jeśli mieszkasz w szczególnie wietrznym lub gorącym miejscu, najlepszym rozwiązaniem jest podwójna wentylacja.

Czym kierujesz się, wybierając parasol ogrodowy?

parasole łamane ogrodowePodwójna wentylacja pozwala na lepsze odprowadzanie ciepła i lepiej radzi sobie z wiatrem niż pojedynczy parasol wentylacyjny. Podobnie jak materiały, z których są wykonane meble ogrodowe, musisz upewnić się, że tkaniny i materiały użyte na twoim parasolu spełniają wymagania na każdą pogodę. Jeśli mieszkasz w wietrznych obszarach, możesz rozważyć parasole z włókna szklanego, które są elastyczne i mają lekko zginać się. Podobnie aluminium jest bardzo trwałe i nadal jest opłacalną opcją. Jeśli chodzi o tkaniny, musisz poszukać kilku kluczowych rodzajów, które sprawiają, że parasol ogrodowy jest wysokiej jakości. Zdecydowanie zaleca się stosowanie materiałów odpornych na działanie warunków atmosferycznych, wodoodpornych i promieni UV oraz oddychających wzorów zapobiegających pleśni i pleśni. Aluminium jest bardziej wytrzymałe niż tradycyjne drewniane drążki parasolowe, jednak drewno ma wyższą gęstość, więc pozostaje stabilne, jeśli występuje silny wiatr. Aluminium jest lekkie, co ułatwia jego przenoszenie i często jest malowane proszkowo, aby było odporne na rdzę. Oznacza to, że nie musisz się martwić o pogorszenie warunków pogodowych. Jeśli zastanawiasz się nad drewnem, istnieją ekskluzywne linie bambusowych parasoli, które są niezwykle trwałe. Te parasole łamane ogrodowe są odporne na wypaczanie, pękanie, gnicie, pleśnienie lub pleśń i nie będą się rozrywać ani ługować.

Większość parasoli ogrodowych mierzy od 2 do 3,5 metra średnicy na słupie, który jest umieszczony w otworze w stole ogrodowym lub jest zakotwiczony na podstawie ważonej podstawy parasola. Za pomocą korby u szczytu masztu możesz podnieść lub obniżyć baldachim parasola. Typowe parasole przeciwsłoneczne na zewnątrz wykonane z plastiku lub lekkich tkanin nie są wodoodporne, więc mogą nie wytrzymać dobrze podczas ulewnego deszczu.