Zastosowanie opasek zaciskowych

Zastosowanie opasek zaciskowych

Instalatorzy systemów elektronicznych mają za zadanie wykonać instalację zgodnie z projektem. W wyniku swojej pracy muszą oni jednak wykonać wszystkie czynności zgodnie z praktyką dzięki której późniejsza konserwacja systemu nie sprawi kłopotu załodze serwisowej. Właśnie w związku z tym bardzo ważny jest porządek w dokumentacji oraz wszelkich podłączeniach w szafach sterowniczych czy urządzeniach wykonawczych.

Opaska zaciskowa umożliwia segregację grup przewodów

opaski zaciskoweW instalacjach elektronicznych osoby je użytkujące mają na co dzień do czynienia jedynie z najważniejszymi ich elementami, które służą do sterowania. W przypadku wystąpienia awarii niezbędne jest jednak zlokalizowanie konkretnych elementów instalacji takich jak złącza czy kable. Właśnie dlatego do ich uporządkowania na etapie realizacji instalacji używane są opaski zaciskowe, które umożliwiają łatwą segregację przewodów w zależności od ich roli. Nie mniej ważna jest dokumentacja techniczna, która często znajduje się w szafie sterowniczej. Rozpisane są w niej i ponumerowane wszystkie wyjścia. Zapewnia to możliwość szybkiego zlokalizowania przewodu, który jest odpowiedzialny za daną funkcję, która może nie działać. Warto dodać, że opaski zaciskowe są przeważnie wykonane z tworzyw sztucznych. Dzięki temu posiadają one dużą wytrzymałość oraz lekkość. Są one również izolatorami, które nie przewodzą prądu elektrycznego.

Dzięki temu nie istnieje możliwość wystąpienia zwarcia czy porażenia prądem. Opaski zaciskowe nadają się świetnie do zastosowania w różnych gałęziach przemysłu. Są one stosowane w elektronice, automatyce, telekomunikacji czy wszędzie tam gdzie istnieje potrzeba łatwej segregacji przewodów w grupy. Opaski zaciskowe można zakupić praktycznie w każdym sklepie wielkopowierzchniowym. Można je kupić również za pośrednictwem Internetu.

Close Menu