Zmechanizowane myjnie samochodowe

Zmechanizowane myjnie samochodowe

Zmechanizowane myjnie, szczególnie te ze szczotkami, były kiedyś unikane przez niektórych skrupulatnych właścicieli samochodów z powodu ryzyka uszkodzenia wykończenia. Wykończenia lakiernicze uległy poprawie, podobnie jak procesy mycia samochodów, a to postrzeganie uszkodzeń pojazdów jest dziś znacznie mniej powszechne.

Nowoczesne myjnie samochodowe

myjnia samochodowa krakówPostrzeganie to było jednak motywem powstania obiektów wykorzystujących urządzenia „bezszczotkowe” (szmatki) i „bezdotykowe” (woda pod wysokim ciśnieniem), a także nowoczesne „piankowe” koła do mycia wykonane z pianki o zamkniętych komórkach. W dzisiejszych nowoczesnych myjniach samochodowych, zarówno tunelowych, automatycznych jak i samoobsługowych, stosowane są mydła i inne środki czyszczące, które mają na celu rozluźnienie i wyeliminowanie brudu i zabrudzeń. W przemyśle nastąpił silny ruch, aby stosować bezpieczne roztwory czyszczące. Większość myjni samochodowych (m.in. myjnia samochodowa kraków) jest prawnie zobowiązana do oczyszczania i/lub ponownego użycia wody oraz do utrzymania pozwoleń na odprowadzanie ścieków, w przeciwieństwie do nieuregulowanych obiektów. Myjnia samoobsługowa to prosty i zautomatyzowany typ myjni samochodowej, która zazwyczaj jest systemem samoobsługowym uruchamianym za pomocą monety lub żetonu. Nowsze myjnie samoobsługowe oferują możliwość płacenia kartami kredytowymi lub lojalnościowymi.

Pojazd zaparkowany jest w dużej zadaszonej zatoce, wyposażonej w pistolet spustowy i różdżkę (rozpylacz wysokociśnieniowy) oraz szczotkę z pianką do mycia. Po włożeniu monet lub żetonów do kontrolera, klient może wybrać takie opcje jak mydło, środek do czyszczenia opon, wosk lub płukanka z czystą wodą, wszystkie dozowane z opryskiwacza, lub szorować pojazd za pomocą szczotki do piany.