Dron akrobacyjny Mavic

Dron akrobacyjny Mavic

 

Jednym z największych problemów podczas pokazów dronów wyczynowych były uszkodzenia. Nawet najlepszym operatorom zdarzało się czasem rozbić maszyny, często do tego stopnia, iż nadawały się one wyłącznie na części zamienne. Zwłaszcza tanie modele ze sklepów modelarskich i zabawkowych były łatwe do zniszczenia, i coraz mniej operatorów używało ich do profesjonalnych pokazów.

Zaawansowany dron wyczynowy Mavic

dji mavic air sklepTak właśnie było w moim przypadku, gdy na ostatnich pokazach straciłem kontrolę nad dronem. Niestety, nie nadawał się on już do naprawy, i by dalej uczestniczyć w owych pokazach, byłem zmuszony sprawić sobie nową maszynę. Nauczony na własnym przykładzie, i na przykładzie wielu kolegów, postanowiłem tym razem zaopatrzyć się w sprzęt wysokiej klasy. Po zasięgnięciu opinii kolegów operatorów najlepszym dronem, który spełniał moje wymagania był Mavic Air od DJI. Był to niewielki dron o składanych śmigłach, mieszczący się w przysłowiowej kieszeni, który nie posiadał zbyt wielu zaawansowanych funkcji i układów elektronicznych, więc był o wiele mniej podatny na uszkodzenia. Był to dron od początku do końca wyczynowy, ze wzmocnioną obudową i bardzo dobrymi charakterystykami lotu. Z dostępnością nie było najmniejszego problemu, gdyż poszukiwany przeze mnie DJI Mavic Air sklep w którym zwykle zaopatrywaliśmy się w części zamienne miał na stanie w dużych ilościach, bo był to model popularny i często wybierany przez pilotów wyczynowych.

Nie należał również do dronów szczególnie drogich, choć osiągami dorównywał, a często nawet przewyższał, modele z najwyższej półki. Był to więc idealny model dla początkujących, choć weterani pokazów nadal preferowali go nad lepsze i droższe modele, które były jednak delikatniejsze i łatwiejsze do uszkodzenia.